Umowa patronacka z ZSZ im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

Z początkiem marca 2018 roku firma SCHALTBAU RAWAG zawarła umowę patronacką z Zespołem Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu, której celem jest długoterminowa współpraca w kierunku kształcenia potencjalnie przyszłych pracowników. Skutkiem tego porozumienia jest powstanie patronackiej klasy kształcącej w zawodzie technik mechanik oraz promocję SCHALTBAU RAWAG pośród wszystkich uczniów innych klas, których młodzież może liczyć na praktyki zawodowe, staże, czy możliwość podjęcia pracy w SCHALTBAU RAWAG.

Umowa patronacka, o której mowa powyżej promuje ideę kształcenia dualnego, które łączy szkolnictwo zawodowe z regionalnym rynkiem pracy. Stanowi odpowiedź na potrzeby kadrowe lokalnych przedsiębiorstw, daje szerokie możliwości przyszłego zatrudnienia absolwentów szkoły oraz ich awansu i rozwoju kariery zawodowej.

W ramach tego wydarzenia została zorganizowana Konferencja Naukowa pod tytułem „Młodzi pod wyborem zawodu. Realne kompetencje – skuteczna decyzja – dobra praca”, na której młodzież mogła zapoznać się z ofertami regionalnych firm, uzyskać informację o aktualnym zapotrzebowaniu kadrowym w danym przedsiębiorstwie i bezpośrednio dopytać o szczegóły. Dodatkowo z tej okazji powstał folder promujący współpracę pomiędzy SCHALBTAU RAWAG, a Zespołem Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu, w którym uczniowie mogą znaleźć wszystkie niezbędne informację dot. zapotrzebowania na kierunki kształcenia zawodowego w technikach i szkołach branżowych I stopnia oraz informacje na temat przedsiębiorstwa SCHALTBAU RAWAG.  

 

 

Copyright © 2017 Rawag

Conact the administrator.

 

Legetøj og BørnetøjTurtle
Our website is protected by DMC Firewall!